Video


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module
Prisijungti
Pamokų laikas

1.8:00-8:45

2.8:55-9:40

3.9:50-10:35

4.10:55-11:40

5.12:00-12:45

6.12:55-13:40

7.13:50-14:35

8.14:45-15:30

9.15:40-16:25

PostHeaderIcon Projektas ,,Kitos tautos šalia mūsų” tęsiamas

Panevėžio ,,Saulėtekio“ progimnazijos 5-8 kl. mokiniai jau treti metai vykdo tęstinį projektą ,,Kitos tautos šalia mūsų“ – domisi kitataučių gyvenimu Lietuvoje. Šiemet projekto dalyviai lankėsi Šiauliuose.

Tik įvažiavus nuo Panevėžio į Šiaulius akį patraukia neseniai restauruotas pastatas – Chaimo Frenkelio vila, atverianti lankytojams daugiasluoksnį Lietuvos ir visos Europos kultūros paveldą. Viloje apsilankę projekto dalyviai išgirdo pasakojimą apie jos savininką Chaimą Frenkelį - garsų žydų pramonininką, sužinojo daug įdomių istorijos ir kultūros faktų.

Frenkelių šeima garsėjo kaip mecenatai ir filantropai. Už labdaringą veiklą Ch. Frenkelio sūnus Jokūbas buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo II laipsnio medaliu ir Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu.

1993 m. vila perduota Šiaulių „Aušros“ muziejui, restauruota ir pritaikyta muziejui. 2003 m. Lietuvos Vyriausybės nutarimu Ch. Frenkelio vila paskelbta kultūros paminklu. Joje įrengta ekspozicija „Žydų paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“.

Projekto dalyviai apsilankė ir kituose Šiaulių ,,Aušros” muziejaus (ŠAM) padaliniuose. Edukaciniame centre 5-6 klasių mokiniams teko dalyvauti praeities mokyklos dailyraščio pamokoje. Vaikai įsitikino, kad taisyklingai plunksna parašyti raides ir žodžius iš tiesų nėra lengva. Vyresnieji projekto dalyviai išbandė archeologo darbą – laboratorijoje mokėsi atidžiai ir kruopščiai kasinėti, tvarkyti radinius, tiriamus plotus užfiksuoti pagal visas archeologijos mokslo taisykles.

ŠAM fotografijos ir dviračių muziejuose, kaip sako projekto dalyviai, taip pat patiko. Jaunesnieji išbandė, kuris – medinis ar metalinis - dviratis greitesnis, sužinojo apie pasaulinio garso lietuvaičių žygius dviračiais, pamatė, kokius dviračius vaikams ir suaugusiems gamino Šiaulių ,,Vairas”. O tuo metu 7-8 klasių mokiniai lankėsi Fotografijos muziejuje. Užsiėmimo metu studijoje ir fotolaboratorijoje projekto dalyviai išbandė autentišką fotografijos technologiją: naudodamiesi „pinhole" fotoaparatais, šviesai jautriame popieriuje susikūrė vieninteles ir nepakartojamas fotografijas, patys jas išryškino.

Tęstinis projektas ,,Kitos tautos šalia mūsų” - puiki proga mokiniams ir mokytojams aplankyti ne vieną kaimyninio miesto muziejų, dalyvauti prasmingoje mokomojoje veikloje, gilinančioje istorijos žinias, plačiau supažindinančioje su kitų tautų kultūra.

Projekto dalyvių vardu – mokytoja Rima Šarkanienė


 
Paieška
Laikrodis
Įstaigos rekvizitai

Panevėžio ''Saulėtekio" progimnazija

Statybininkų g.24

LT – 37351 Panevėžys

Tel/fax. 8-45 517885

El.paštas:

rastine@sauletekio

.panevezys.lm.lt

www.saulėtekio.org